Nemožné je otázkou volby, tak nazval Petr Kučerka svůj projekt, který se týká dnes již komunisty zbořeného zámku v centru Oder. „Mám sen, že by se zámek postavil znovu na místě, kde stál,“ uvedl kdysi pro Deník Petr Kučerka.

Zatím, aby lidé mohli přemýšlet, se rozhodl připomenout oderský zámek malbou na štítové stěně domu číslo 6 v Zámecké ulici. Autorka malby Karin Herzmanská začala s malbou 1. července. „Maluje to podle 3D modelu, detaily dolaďuje podle fotek. Bude to přes celou štítovou stěnu pohled na zámek, s tím, že tam zakomponuje kostel s měšťanskými domy a na levé straně malby bude průřez na pohořský kopec, tak aby si to člověk mohl krásně napasovat do toho prostředí,“ nastínil konečnou podobu malby Petr Kučerka.

Malba by měla být hotová do konce července. „Autorka malby střídá malování s rodinou a samozřejmě, že komplikací je deštivé počasí. Ale myslím, že jinak si to užívá,“ vyjádřil přesvědčení Petr Kučerka.

Oficiální představení malby bude 1. září. „Přizveme pana starostu Oder, sponzory a součástí bude celodenní streetartová akce před obchoďákem a na náměstí, na níž vystoupí různí hudebníci, tanečníci, každý, kdo něco umí,“ doplnil Petr Kučerka.