Kopřivnice má od tohoto víkendu nové volnočasové a sportovní centrum. Místním skautům se podařilo oživit prostor nacházející se v těsné blízkosti centra Vanaivan. Zdevastovaný Areál zdraví, který zažil největší slávu v sedmdesátých a osmdesátých letech, zrenovovali a v sobotu 10. září slavnostně představili kopřivnické veřejnosti.

Přírodní areál s několika sportovišti, tábořištěm a relaxační zónou najdou kopřivničtí v okolí teprve nedávno otevřeného skautského centra Vanaivan. Místní skauti se o obnovení kdysi slavného areálu snažili dlouho. „Chtěli jsme jím doplnit místní infrastrukturu pro volnočasové vyžití dětí a mládeže,“ vysvětlil důvod oživení Areálu zdraví Zdeněk Michálek z kopřivnického střediska Junák, svazu skautů a skautek ČR. Vzápětí Michálek doplnil, že prostory, ačkoliv jsou v sousedství střediska místních skautů Vanaivan, nebudou sloužit pouze jim. „Areál zdraví budou moci využívat nejen skautská střediska, ale také nejrůznější neziskové organizace a samozřejmě široká veřejnost,“ potvrdil Michálek.

Areál nabízí široké sportovní vyžití. „V Areálu zdraví najdou lidé lanové centrum, lezeckou stěnu, která je svými rozměry největší v regionu, venkovní fitness centrum s posilovacími stroji, lukostřeleckou zónu či volejbalové hřiště. V klidové zóně pak přírodní amfiteátr s jevištěm a hledištěm a výcvikové tábořiště,“ vypočetl nabídku prostor Kryštof Hyvnar, vedoucí skautského centra Vanaivan.

Náklady na rekonstrukci areálu se vyšplhaly do milionů. Kopřivnickým skautům se ale podařilo uspět se svou žádostí o dotaci a tak devadesát procent z více než šesti milionů korun, které si rekonstrukce vyžádala, pokryly prostředky z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Zbytek financí poskytli sami skauti. Novou tvář Areálu zdraví mohli kopřivničané vidět poprvé v sobotu 10. září. V ten den uspořádali skauti pouť a lidé s dětmi si tak mohli všechny ještě novotou vonící atrakce poprvé vyzkoušet. Oživený areál vzbudil u lidí značný obdiv a radost. „Jsem tady po velmi dlouhé době a musím říci, že smekám. Klukům se podařila opravdu fantastická věc. Z rozpadlého a zapomenutého kouta města udělali krásné nové sportoviště,“ nechal se slyšet jeden ze sobotních návštěvníků.