VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zástupce okresní kopané rozlítilo prohlášení svazu

Jeseník nad Odrou, Kunín - Prohlášení, které nedávno uveřejnil prostřednictvím Deníku Oldřich Jančák, místopředseda Moravskoslezského krajského fotbalového svazu, hnulo žlučí zástupcům okresního fotbalového svazu.

18.7.2009
SDÍLEJ:

Areál jeseníku nad Odrou byl po povodni zcela pod vodou.Foto: Deník/Ivan Pavelek


Místopředseda MSKFS v textu mimo jiné uvedl, že na losovacím aktivu ve čtvrtek 9. července 2009 byli zástupci okresního fotbalového svazu mylně informováni, že Moravskoslezský krajský fotbalový svaz zaspal s odškodněním týmů, poškozených povodněmi. Tato informace se nezakládá na pravdě. MSKFS, stejně jako okresní fotbalový svaz, nemá prostředky, aby mohl poskytovat odškodnění pro oddíly, které postihly povodně.

Předseda TJ Slavoj Jeseník nad Odrou Libor Macháč nevěřil vlastním očím, když zmíněný článek spatřil. „Úplně jsem hleděl udiveně na to, co tam píše. To je prostě lež. Oni absolutně nic neřešili,“ uvedl Macháč, jenž v Jeseníku nad Odrou vykonává funkci místostarosty obce.

Od chvíle, kdy obec postihla ničivá povodeň, trávil všechen čas se starostou na obecním úřadě. „Na sportovní areál nebyl čas. Ale věděl jsem, jak to tam vypadá. V sobotu byla volba nového předsedy ČMFS Ivana Haška a nového výkonného výboru. Na volbě byl člen výkonného výboru OFS Lukáš Hapal, tak jsem mu textovkou napsal, aby se zmínil o oddílech, jako je Jeseník nad Odrou a Kunín,“ pokračoval Macháč. „Spojil jsem se později s Lukášem, on mi řekl, že Hašek se stal předsedou a Dalibor Kučera místopředsedou. Čili, že jsou tam lidi, které jsme podporovali a můžeme jim věřit. A začal to tam s nimi hned řešit,“ pokračoval.

Podle něj zatím nemělo smysl bavit se o nějakých penězích, protože v tu chvíli nikdo netušil, o jaké peníze půjde. Šlo hlavně o to, že pod vodou se ocitla hřiště i šatny, a s nimi dresy, míče a další materiální vybavení. „Jednal jsem za Jeseník nad Odrou a Kunín, který na tom byl podobně jako my. Lukáš s nimi projednal materiální pomoc a oni slíbili, že nějaké dresy a míče přivezou na okresní fotbalový svaz a zástupci Jeseníku nad Odrou a Kunína si to rovným dílem rozeberou. V žádném případě to neřešil nikdo z kraje,“ upozornil Macháč.

Se starostou navíc necelý týden po povodni přišli na další nemilou věc. Když se konečně dostali na hřiště, zjistili, že na jeho čtvrtině je jeden kamínek vedle druhého. „Máme tu přípravku, žáky. Když na tom ti kluci spadnou, rozbijí si kolena, jak to budeme vysvětlovat rodičům? Tak jsem telefonoval místopředsedovi krajského fotbalového svazu Oldřichu Jančákovi a ptal jsem se jej, jak krajský fotbalový svaz reagoval na ty události. On řekl, že byl ten den aktiv a že žádný výstup není. To bylo vše. Řekl jsem mu, že děkuji a že jsem od kraje ani nic jiného nečekal,“ řekl Macháč a dodal, že ve čtvrtek byl výkonný výbor okresního fotbalového svazu, kde OFS schválil pro oba oddíly příspěvek ve výši deset tisíc korun.

To potvrdil i člen výboru okresního fotbalového svazu Lukáš Hapal a dodal, že OFS kontaktoval Haška a místopředsedu Dalibora Kučeru, který záležitost oddílů postižených povodní hned po valné hromadě otevřel a byl pověřen tím, aby situaci řešil. „Když jsme se dozvěděli o povodni, kontaktovali jsme jako okresní fotbalový svaz Jeseník nad Odrou i Kunín. Máme materiální zabezpečení, dresy, balony, podařilo se sehnat postřiky na trávu, řešíme i travní semeno. Zajímalo by mě, co dělal kraj. Mají tam mnohem více finančních prostředků než okresní fotbalový svaz. Přesto asi nejsou schopni najít deset nebo dvacet tisíc korun pro oddíly, které nemají vůbec nic,“ řekl s patrnou zlostí v hlase Hapal.

Také Hapal tvrdí, že z krajského svazu nepřišel jediný dopis či dotaz, nebo že by se někdo na okresním fotbalovém svazu zastavil a zajímal o situaci. „Zaráží mě proto, že pak někdo uvede takové bláboly. Pro mě ale není podstatné prohlášení, ale ti, co něco dělají,“ vyjádřil se Hapal.

Okresní fotbalový svaz zmíněným mužstvům pomůže ještě i jinak. „Okresní komise rozhodčích k tomu přistoupila tak, že veškerá utkání na podzim v Kuníně i Jeseníku nad Odrou budou rozhodčí pískat zdarma,“ prozradil Hapal. „V každém případě patří již teď dík Haškovi a Kučerovi, kteří se tím zabývali a hledají cesty, jak pomoci. Pomáhají i přátelé z jiných, často známých, fotbalových oddílů. Míče nám dodají třeba Viktorka Plzeň, Slavia Praha poskytne dresy a balony, věci pošlou i Olomouc, Hlučín, Zlín, nevím, na koho jsem zapomněl,“ sdělil Hapal.

Zástupce OFS Nový Jičín v MSKFS podle Hapala nefunguje pořádně již řadu let. „Upřednostňuje osobní zájmy nad fotbalem jako takovým. Na rozdíl od takových funkcionářů, my, jako okresní výbor, nepotřebujeme nikam nosit nějaké papíry. Raději konáme,“ neodpustil si Hapal.

Zlobu v sobě dusil i Macháč. „Já jsem nechtěl po Jančákovi žádné peníze. Akorát jsem chtěl vědět, jestli se o to nějak zajímali. Opravdu mi stačila jen věta: Nepotřebujete s něčím pomoct?“ uzavřel.

Autor: Ivan Pavelek

18.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení