Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zástupci Bílovce přijeli řešit problémy místních částí

Bílovec-Lhotka - V tomto týdnu objížděli zástupci Bílovce místní části, kde se seznámili s prioritami obcí na letošní rok. Například Lhotka žádá zpevnění komunikací, zhotovení chodníku či vybudování přístavby skladu.

18.2.2011
SDÍLEJ:

Šárka Sochorková (vpravo) zastupuje osadní výbor.Foto: Jiří Velký

Jedním z míst, kam tým odborníků z Bílovce, v čele se starostou Petrem Klimkem, zavítal, byla Lhotka.

Výčet akcí, které by chtěl osadní výbor za finanční pomoci města v příštích letech realizovat, měl hodnotu téměř milionu a půl. Místní části přitom každý rok získávají od města k dispozici „pouze“ 150 tisíc na své investiční akce. „Ten objem je mnohonásobně vyšší, než je vyčleněno prostředků. Je jen na osadním výboru, jak bude chtít investovat sto padesát tisíc v letošním roce. Bohužel, další finanční prostředky z rozpočtu města nebudou uvolněny, protože je rok, ve kterém se snažíme šetřit,“ konstatoval starosta Klimek po přečtení seznamu na veřejné schůzi ve středu v podvečer.

Šárka Sochorková, předsedkyně osadního výboru, vyjádřila například nespokojení nad stavebními pracemi, provedenými v loňském roce na místní kapličce. Podle ní byly finanční náklady na opravu neúměrně vysoké tomu, co bylo skutečně provedeno. Přítomný vedoucí odboru investic, Radoslav Bialík, jí však odvětil, že všechny práce jsou podloženy fakturami a odpovídají zadání. „Vždy se provádějí pravidelné kontroly. Minimálně desetkrát jsem na té stavbě byl, máme k dispozici fotky, takže kontrola probíhala,“ uvedl Bialík.

Další věcí, se kterou nejsou obyvatelé spokojeni, je stav opěrné zdi, jež byla v obci postavena v roce 2008. „Řešili jsme to už, jak se stavěla, protože nebyla udělána tak, jak měla být. Po dvou letech je zeď vychýlená o dvanáct centimetrů, je za svým těžištěm a čekáme, kdy spadne,“ rozvedla Šárka Sochorková. I na tuto otázku jí odpověděl Radoslav Bialík: „Záruka na stavbu je šedesát měsíců. Postupovalo se v souladu s instrukcemi investora. Po dešťovém období však došlo k narušení části statiky zídky. Na váš podnět jsme to konzultovali a provedlo se měření,“ odpověl Bialík a vzápětí dodal, že má informace o naklonění horní části zdi o osm centimetrů. „Po ukončení zimního období provedeme dodatečné měření, kdy se na zídku osadí kontrolní body, abychom zjistili, zda dochází k jejímu postupnému narušování,“ uzavřel vedoucí odboru. Toho však ihned doplnil starosta Klimek a řekl, že je nepřípustné, aby k takovémuto stavu docházelo už po dvou letech. „Měli bychom vyzvat firmu, která to realizovala, a v rámci reklamace by se s tím měl dělat pořádek,“ zdůraznil.

Jednou z mnoha probíraných záležitostí byla i nedávno schválená vyhláška o omezení hluku v neděli. Šárka Sochorková upozornila, že s osadními výbory tuto vyhlášku nikdo nekonzultoval a konkrétně ve Lhotce je takovéto omezení nepřiměřené a žádají výjimku. „Při příležitosti veřejné schůze jsem požádala lidi, aby se podepsali na tuto listinu. Takže tímto vám předávám žádost o zrušení vyhlášky. Je tady přes padesát podpisů,“ pronesla Sochorková ke starostovi, kterému předložila arch. Tajemník Rostislav Musila slíbil, že žádost bude zavčasu připravena pro radu města a následně bude projednána na zastupitelstvu, které se bude konat v dubnu. „Tady je vidět ten rozdíl, protože jsou obce, kde už jsme byli, a kde to kvitovali. Je to opravdu jen na vás, pokud je většina pro, tak v tom nevidím problém,“ podotkl Petr Klimek.

Další veřejné setkání místních částí se zástupci města čeká ještě Starou Ves, a to ve středu v 17 hodin.

Autor: Věra Růčková

18.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.  

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. 

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení