Vlčina přešla na přetřes minulý čtvrtek na zasedání zastupitelstva ve Frenštátě pod Radhoštěm poté, co Zdeněk Svoboda z odboru investic a správy obecního majetku frenštátské radnice předložil žádost společnosti Vlčina Resort o provedení směny pozemků. Společnost chce po Frenštátu pod Radhoštěm pozemek o rozloze 342 metrů čtverečných a sama nabízí pozemek o 91 metrů menších s tím, že rozdíl ve výměře doplatí. Za metr čtverečný by se mělo jednat o částku 300 korun.

Poté co Svoboda vyvrátil obavy některých zastupitelů, zda pozemkem, který chce společnost, není prodloužení komunikace na nedalekou Valašskou kolibu, vstoupil do diskuze zastupitel Hanuš Vít. „Byl bych rád, kdyby zde byl majitel Vlčiny a řekl by mi, jako jednomu z těch, kteří se kdysi podíleli na jejím prodeji, v jaké je to momentální situaci,“ zmínil se Vít a dodal, že několikrát žádal, aby město pozvalo představitele Vlčiny. Jako důvod pozvání Vít uvedl, že vlastník Vlčiny by třeba mohl říci, zda město může v něčem alespoň symbolicky pomoci. „Aby se ten areál nějakým způsobem konečně oživil,“ poznamenal Vít.

)Zároveň ubezpečil, že bytostně není proti navrhovanému záměru směny pozemků. „Ale dříve než se pro něj rozhodnu, tak bych uvítal, kdyby nám majitel přišel říci, co se tam změnilo a jaké jsou záměry. Pak mi to určitě hlasování usnadní,“ dodal ještě Vít a navrhl jednání odročit. Proti tomu ale podal protinávrh Miroslav Halatin. „Jedná se zatím jen o záměr, nevidím důvod, proč bychom o něm nemohli hlasovat,“ upozornil. Nato zastupitelé těsnou většinou tento záměr schválili.

Prodej Vlčiny frenštátští zastupitelé odsouhlasili po dlouhých tahanicích v říjnu 2006. Zájem o koupi Vlčiny projevilo osm firem, z nichž jedna předložila nabídku pozdě. Proto ji komise vyřadila. Zástupci zbylých sedmi zájemců měli přímo na zasedání odtajnit své úmysly s komplexem. Postupně se tak představili například zástupce společnosti Hotel Eroplán z Rožnova pod Radhoštěm a jeden zaměstnanec této společnosti.

Mezi dalšími pak své plány přednesli i Pavel Zeť, jehož aktivity v pohostinství, hotelnictví i sportovně-relaxační činnosti znají zejména obyvatelé Rožnova pod Radhoštěm a okolí. Dalšími zájemci byli například Milota Srkal, bývalý Frenštátčan, známý ze svého působení v Tatře Kopřivnice, a také pražská společnost Ultimate. Srkal, nabízel zhruba 21,6 milionu korun, Ultimate 22,9 milionu korun, Vlčinu ale získal Zeť s nabídkou 19,9 milionu korun. Město nastavilo jako hlavní kritérium cenu, jako další byl záměr. Zastupitelé nakonec upřednostnili vizi Zeťe před ziskem tří milionů navíc od Srkala. Mnozí zastupitelé pak asi několikrát polkli naprázdno, když zjistili další skutečnosti. Počátkem listopadu se totiž v internetovém obchodním rejstříku objevila společnost Vlčina Resort. Statutárním orgánem společnosti je představenstvo, jehož předsedou je Milota Srkal. Místopředsedou je Pavel Zeť a třetím členem představenstva je Pavel Machula, jenž figuruje v internetovém výpisu společnosti Ultimate jako předseda jejího představenstva. Jedním z členů dozorčí rady je mimo jiné Pavel Lacko, který byl ve chvíli, kdy zastupitelstvo rozhodovalo o prodeji, ve funkci člena Rady města Frenštátu pod Radhoštěm.