VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitel Frenštátu hovořil o degradaci policie

Frenštát pod Radhoštěm - Pořádně asi naštval vedoucího policejního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm tamní zastupitel Hanuš Vít. Podle něj totiž kompetentní orgány policie ve Frenštátě pod Radhoštěm degradovali.

2.3.2009
SDÍLEJ:

Na zasedání zastupitelstva ve Frenštátě pod Radhoštěm občas bývá dosti rušno.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Hodně rozpačitá situace nastala v průběhu nedávného jednání městského zastupitelstva ve Frenštátě pod Radhoštěm. Projednávala se koncepce prevence kriminality a došla řeč také na činnost frenštátského oddělení Policie České republiky. Vedoucí oddělení Vladimír Pražák nejprve vysvětli zastupiteli Daliboru Norskému, že policisté mají řadu dalších priorit, než jen kontrolu řidičů, zda před jízdou nepožili alkohol. „Pokud bychom se měli zabývat hlavně touto problematikou, souhlasím, že počet přistižených řidičů by byl mnohem vyšší,“ reagoval Pražák na výtku Norského, jemuž se 35 řidičů přistižených s alkoholem v krvi za volantem v průběhu roku zdál nízký.

Nato se Pražáka zeptal vít, zda služebna ve Frenštátě pod Radhoštěm zůstala jako dvojková nebo se stala trojkovou. „Služebna je trojková, dvojková je taková, kde je více než třicet policistů,“ vysvětlil Pražák a dodal: „Je to proto, že zatíženost na území Frenštátu neodpovídala zatíženosti jiných podobných útvarů v rámci okresního ředitelství. Již loni jsme pracovali se stejným stavem policistů, jaký máme i letos, takže technicky se to nijak počtu nedotklo a nedotkne se to ani bezpečnosti,“ ubezpečil vedoucí frenštátského oddělení.

Následná reakce asi zaskočila většinu přítomných. „Skutečně a cíleně prevenci nerozvíjíme. Místo toho se zaměřujeme na sankce. Dnes máme dvojnásobek městských strážníků a v důsledku toho, že máme městskou policii oficiálně nonstop, mimo jiné, došlo k tomu, že nám degradovali Policii České republiky a tím pádem zkrátili kompetence policie. Takže my investujeme do represivního orgánu, a stát naopak ty finance odebírá. Čím více se budeme na tomto poli snažit, tím více budeme dostávat do zubů,“ pronesl Vít.

Nato se Pražák Víta dotázal, jakým způsobem podle něj degradovala státní policie. Vít na dotaz neodpověděl, takže jeho věty zopakoval starosta. Až poté se Vít ozval. „Zužuje kompetence. Jiné kompetence má dvojková a jiné trojková služebna,“ řekl Vít.

Pražák upozornil, že posílení městské policie nepřineslo žádný důsledek ve snížení počtu republikové policie ve Frenštátě. „To s tím vůbec nesouvisí. Naznačil jsem, že se to odvíjí od zatíženosti policie na určitém území. To vůbec nejsou spojité nádoby. To, že byla posílená městská police, nijak nesnižuje kompetence naše. Máme je stále stejné,“ zdůraznil. „Můžu vás ujistit, že jsme rádi, že městská takto funguje, protože jsme si vědomi, že mnoho věcí v oblasti veřejného pořádku a silničního provozu nejme schopni stoprocentně řešit,“ dodal Pražák a připomněl, že policejní oddělení plní úkoly podle priorit. „Takže zásadně se chci ohradit proti tvrzení, že nám byly sníženy kompetence. Fungujeme stále stejně,“ uzavřel Pražák.

Autor: Ivan Pavelek

2.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení