VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé 'odpískali' stavbu marketu Lidl

Odry - Potíže od počátku až do konce, i tak by se dala popsat situace kolem výstavby marketu Lidl v Odrách. Tamní zastupitelé se nyní rozhodli, že pozemky pro stavbu obchodu neprodají.

25.11.2011
SDÍLEJ:

AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ v Odrách mělo doznat změn kvůli stavbě marketu Lidl. Nyní je ale všechno jinak. Foto: Ivan Pavelek

O stavbě marketu v prostorách autobusového nádraží v Odrách se začalo hovořit již před více než třemi lety. Město dostalo nabídky společností a ve volbě mezi společnostmi Tesco a Lidl, dalo přednost tomu druhému jmenovanému. Konkrétnější obrysy dostala stavba marketu 27. ledna 2009, kdy zástupci města a společnosti Lidl podepsali smlouvu o budoucí kupní smlouvě na pozemky.

Ve smlouvě se společnost Lidl zavázala, že vybuduje v místě okružní křižovatku, parkoviště a přechody s ochrannými ostrůvky, upraví autobusové nádraží a provede i sadové úpravy. To vše mělo být hotovo letos 30. června, kdy mělo dojít ke skutečnému prodeji pozemků pro stavbu marketu.

Jenže ještě ve středu 23 listopadu 2011 nebylo v místě oderského autobusového nádraží znát, že by se tam něco dělo. Ten den zasedalo také Zastupitelstvo Oder. Jedním z bodů jednání bylo i případné schválení dodatku zmíněné smlouvy, kterým by město společnosti prodloužilo termín. „Oni ten původní termín nedodrželi a nastal problém. Chtěli koupit pozemky, bez toho, že by splnili povinnosti, že dostaví okružní křižovatku a autobusové nádraží a podobně,“ uvedl na zasedání starosta Oder Pavel Matůšů.

Podle něj společnost Lidl navrhla, že aspoň dostaví autobusové nádraží, s čímž ale vedení města nesouhlasilo. „Trvali jsme na původním návrhu. Nabídli jsme, že posuneme termín do roku dva tisíce patnáct, s tím, že Lidl vybuduje všechny objekty, které s tím souvisejí. Jenže Lidl nám po zvážení odepsal, že buď pozemek prodáme, nebo odstoupí od smlouvy. Osobně se domnívám, že bychom měli odstoupit od smlouvy,“ naznačil starosta.

Matůšů i někteří další zastupitelé se domnívají, že dříve nebo později se zájemce na pozemky objeví, ať už to bude společnost Lidl, která tam již investovala miliony například za výkup nemovitostí, nebo někdo jiný. „Pokud bychom to teď prodali, mohl by tam vzniknout nějaký prostor, který nebude udržován. Navrhuji proto ukončení vztahů, s tím, že ani jedna strana nebude požadovat nějaké odstupné a vyrovnání,“ doplnil Matůšů.

Hned poté všech šestnáct přítomných zastupitelů svým hlasováním podpořilo starostův návrh.

Autor: Ivan Pavelek

25.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení