Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé s prodejem pozemku váhají

Frenštát pod Radhoštěm - Nekývli jim na záměr v Hodslavicích, buďme opatrní. Zhruba v tomto duchu se nese rozhodování zastupitelů Frenštátu pod Radhoštěm o prodeji pozemku firmě FitCraft.

12.6.2012
SDÍLEJ:

Prodej pozemku, na němž by měla vyrůst výrobní hala společnosti FitCraft, frenštátští zastupitelé odložili.Foto: Deník/Ivan Pavelek

FitCraft je společnost ze Starého Jičína, jejímž záměrem v Hodslavicích bylo, jak píše starostka Hodslavic Pavla Adamcová na stránkách obce, vybudování provozní montážní haly s třísměnným provozem na ploše 1400 metrů čtverečních, nájezdní rampy pro zásobování a parkoviště pro zaměstnance. I proto tam firma již v roce 2000 koupila od soukromníka pozemek a zastupitelé jej o dva roky později změnou zahrnuli do území určeného k průmyslové výrobě. Letos se hala měla začít stavět, jenže proti výstavbě se postavili obyvatelé Hodslavic a v únoru vystavili stavbě „Stop" také zastupitelé obce.

Firma mezitím požádala o prodej pozemku ve Frenštátě pod Radhoštěm. Záměr pozemku o ploše více než sedm tisíc metrů čtverečních v podnikatelské zóně v Martinské čtvrti frenštátští zastupitelé schválili a na dubnovém zasedání měli schválit prodej. „Jedná se o výrobu zboží z plastu, žádná výšková stavba. Je to stavba, která dobře zapadá do zóny," uvedla starostka Frenštátu Zdeňka Leščišinová.

Zastupitel Jan Břuska ale vyslovil obavy z toho, zda nebude mít výroba nějaký negativní dopad na ekologii. V tom se jej snažila uklidnit vedoucí stavebního odboru frenštátské radnice Marie Chromčáková, když připomněla, že stavebník musí splnit všechny podmínky a předpisy z hlediska stavebního zákona, aby dostal rozhodnutí o povolení ke stavbě.

„Červíka pochybností" vyvolal v ostatních zastupitel Petr Filip Schindler. „Rád bych se zeptal zástupců firmy na to, proč jim zastupitelstvo Hodslavic ke stavbě haly nedalo souhlas," řekl Schindler. Odpovědět mu ale neměl kdo. „Mohli bychom zájemce pozvat, abychom měli více informací," reagovala na vzniklou situaci starostka Leščišinová, která posléze dala hlasovat o odročení věci na další zasedání zastupitelstva. Pro toto bylo patnáct zastupitelů.

Ze sdělení starostky Adamcové na stránkách Hodslavic je patrné, že lidé měli hlavně obavy z provozu kolem základní školy, za kterou měla hala stát. „Z důvodu nutné dopravní obslužnosti výroby bude nutné přizpůsobit komunikaci kolem školy pro provoz kamionové dopravy rozšíření, zpevnění komunikace, úprava napojení na hlavní silnici. Původně měla být příjezdová komunikace k areálu po záhumenní cestě přímo z plánovaného obchvatu obce, který se však budovat nebude. Firma o jiné alternativě příjezdové trasy neuvažuje," uvádí ve své zprávě hodslavická starostka.

Do výrobního areálu měla být přesunuta výroba z vojenského závodu v Bludovicích a jeho asi třicet zaměstnanců. „Realizace projektu by znamenala zrušení parkoviště u školy kvůli rozšíření nájezdu na hlavní silnici z důvodu najíždění nákladních vozidel. Firma sice přislíbila zbudování parkoviště pro potřeby školy na svém pozemku a jeho následný převod do majetku obce a úpravu oplocení areálu školy k zajištění bezpečnosti dětí, ale je zřejmé, že dopravní situace a zajištění bezpečnosti dětí v okolí školy bude hodně problematické. Navíc obec, ve spolupráci se ZŠ, hodlá v prostoru u asfaltového hřiště vybudovat multifunkční hřiště pro děti i dospělé s hracími a fitness prvky a altánem pro letní vyučování," doplnila v textu starostka Adamcová.

Zastupitelé projednali na únorovém zasedání žádost firmy o vyjádření obce k této výstavbě a k úpravě komunikace kolem školy a ze 14 přítomných jich bylo proti povolení úprav komunikace 12. Žádost byla tedy zamítnuta.

Autor: Ivan Pavelek

12.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tak vypadá vítězný model architektů Terezy Hozové a Davida Grabce z Bílovce. Jednotlivá zastavení křížové cesty budou vytvořena z kovu v kombinaci s betonem.

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Ilustrační foto.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Policisté vyšetřují okolnosti požáru, který vypukl na toaletě železničního vozu vlakového spoje R 820 směřujícího z Bohumína do Brna. Stálo se tak 1. října kolem jedenadvacáté hodiny.

Dvojitý úspěch novojičínských basketbalistů: výhra v soutěži a postup v poháru

Basketbalisté Nového Jičína se nejprve v neděli dočkali druhého vítězství v nové sezoně 1. ligy, sk. Východ, když v domácím prostředí zdolali rezervu Opavy 79:68 a ve středu pak uspěli i ve 3. kole českého poháru, když z palubovky druholigové Holice přivezli postup po vítězství 75:65.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení