VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé v Bílovci se opět zabývali prodejem Besedy

Chceme prodat chátrající objekt Besedy, nebo nechceme? Na posledním zasedání Zastupitelstva města Bílovce bylo kvůli tomuto bodu zase rušno.

15.12.2015
SDÍLEJ:

Česká beseda v Bílovci dlouhá léta fungovala jako školní jídelna a družina, dnes je prázdná a čeká na nové využití. Foto: Archiv/Deník

Za nenápadným názvem Prodej pozemku parcela číslo 948 a 949 v katastrálním území Bílovec město se ve skutečnosti ukrýval v poslední době jeden z nejdiskutovanějších objektů na území Bílovce. V doporučení rady města bylo objekt neprodávat.

To se však mnohým zastupitelům nezamlouvalo. „Majetková komise to projednala a doporučila prodej Besedy, takže bych dal protinávrh, že schvalujeme prodej v souladu s tímto rozhodnutím," uvedl zastupitel Ivo Melecký (Bílovecká patnáctka). Petr Faldík (ČSSD) se poté otázal, zda byl vůbec tento záměr zveřejněn.

Žádost je půl roku stará

Starosta města Pavel Mrva (ČSSD) odvětil, že se zastupitelé nevyjadřují k prodeji, ale k původní žádosti paní Sokolové (žádost byla podána začátkem léta pozn. red.). „To z toho usnesení není úplně zřejmé. Je tam psáno, že se jedná o prodej pozemku. Já ho nepodpořím, protože mám určité ustanovení z ČSSD, ale zajímá mě to, ať tomu správně porozumíme," doplnil svůj dotaz Petr Faldík.

Podle tajemníka Jiřího Hodice záměr zveřejněn skutečně nebyl. „Takže schválit prodej není možné. Návrh z rady zněl: tento objekt neprodávat, tak ani nedošlo ke zveřejnění záměru," konstatoval tajemník.

Rudolf Říman (KSČM) doporučoval návrh stáhnout a zveřejnit záměr prodeje. „Potom bychom se rozhodli. Co kdyby přišly další návrhy s vyššími cenami?" podotkl zastupitel.

Pavel Mrva však znovu připomněl, že zastupitelé dnes pozemek nemůžou prodat. „To je hlasování o ničem," nechal se pak slyšet Rudolf Říman.

Žadné usnesení

Ivo Melecký označil návrh za zmatečný. „Píšete, že neschvalujeme prodej. Když nebyl zveřejněn záměr, nemůžeme schvalovat prodej. Ale jestliže napíšete, neschvalujeme záměr prodeje, tak bych to pochopil," řekl zastupitel, jenž zopakoval svůj původní protinávrh.

„Je otázka, jestli vůbec chceme zveřejňovat záměr prodeje, když nechceme prodávat. Je to nekorektní vůči zájemcům, kteří do toho investují čas i peníze. Několikrát se prodávalo a nikdy se neprodalo," připomněl starosta.

Zastupitel Melecký se však nedal: „Nevím, kde bereš tu jistotu, že nechceme prodat. Pojďme hlasovat, jestliže zastupitelstvo rozhodne, že to chce zveřejnit, tak se to zveřejní, když nechce, tak se to nezveřejní. Diskutujeme o tom pořád dokola." Starosta Pavel Mrva však měl za to, že mnohdy se vedou méně plodné diskuze, a toto je klíčové hlasování, kde není diskuze od věci.

Poté zastupitelé hlasovali o protinávrhu Iva Meleckého. Pro zveřejnění záměru prodeje Besedy však bylo jen sedm zastupitelů, jeden byl proti, sedm se zdrželo. Návrh proto nebyl schválen.

Vzápětí zastupitelé hlasovali o původně předloženém návrhu, tedy že neschvalují prodej Besedy. Pro bylo sedm z nich, osm se hlasování zdrželo, a tak nebylo přijato žádné usnesení.

Autor: Simona Mikšová

15.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení