O tom, že MKCF je na tom finančně velmi špatně, se hovořilo ve Fulneku zhruba před čtrnácti dny na mimořádném zasedání zastupitelstva. Tehdy zastupitelé projednávali žádost MKCF o půjčku ve výši 750 tisíc korun na provoz. „Největší zátěží pro nás byla restaurace, se kterou se původně nepočítalo. Ta začala fungovat až od dubna, a tudíž si na sebe nemohla vydělat. A také jsme měli nějaké vyšší náklady, s nimiž nebylo počítáno,“ vysvětlila před časem důvod půjčky Čatkosová.

Její návrh ale zpochybnil zastupitel Roman Mroček (SNK–Za lepší Fulnek), kterému nebylo jasné, z čeho by MKCF mohlo půjčku splatit, když od září byla restaurace v mínusu 438 tisíc korun. Zastupitelé návrh neschválili a starosta Fulneku, Josef Dubec (KDU–ČSL), situaci nazval jako bezvýchodnou, která asi znamená konec kultury ve Fulneku. Mimo jiné chyběly peníze na mzdy zaměstnanců a na pohledávky dodavatelů.

Ve čtvrtek 13. prosince se na svém posledním letošním zasedání zastupitelé k problematice financování klubu vrátili a projednávali navýšení příspěvku na provoz ve výši 500 tisíc korun. „Výše příspěvku je stanovena tak, aby Městské kulturní centrum ve Fulneku mohlo uhradit své závazky vůči zaměstnancům, vůči státu a vůči některým dodavatelům,“ upřesnila vedoucí finančního odboru fulnecké radnice Kamila Ambrožová a dodala, že město vycházelo z podkladů městského kulturního centra. Peníze město převedlo z částky, kterou mělo původně na nákup pozemků, který ale zastupitelstvo neprojednávalo. Aby se městské kulturní centrum vyhnulo případným podobným problémům, uvažovalo o zřízení kontokorentního účtu. „Je to určitá pojistka,“ poznamenal starosta Dubec. Proti ale byl finanční výbor. „Dohodli jsme se nedoporučit tento úvěr,“ uvedla stručně za finanční výbor jeho členka Karla Exnerová (ČSSD). Pro uzavření kontokorentu hlasoval pouze jediný zastupitel, půlmilionový příspěvek odsouhlasili zastupitelé Fulneku bez problému.