Záležitostí zřízení městské policie se před několika dny již zabývala městská rada. Projednávala souběžně zbudování kamerového systému a městské policie. Dospěla knázoru upřednostnit městskou policii před kamerovým systémem,“ uvedl starosta Oder Pavel Matůšů (KDU-ČSL). To potvrdil izástupce oderského starosty Jiří Vlček (ODS) a dodal, že se zabýval třemi variantami, a to vobsazení dvěma, čtyřmi a šesti strážníky, vždy sjedním velitelem navíc. „Když jsme se otom bavili vradě, tak bych se nejvíce přikláněl kvariantě čtyři plus jedna,“ řekl Vlček a vysvětlil, co jej vede ktakovému názoru. „Od osmi hodin ráno do té jedné odpoledne se toho až tolik neděje. Exponovaná doba je hlavně vpozdní odpoledne a vnoci. Ahlavně pak zpátku na sobotu a ze soboty na neděli,“ upřesnilVlček.

Podle Vlčka by strážníci sloužili hlavně vtěchto časech a případně při zajišťování různých akcí. „Kvůli zákoníku práce jsme se otom bavili správničkou, a ta řekla, že by uchazeči měli již dopředu vědět, že se jedná ozaměstnání snerovnoměrnou pracovní dobou,“ poznamenalVlček.

Zřízení městské policie by pro město znamenalo vybudování služebny, zajištění výstroje, výzbroje a školení. „Počítám stím, že časem by městská policie obsluhovala kamerový systém, který město chce pořídit,“ doplnilVlček.

Zastupitelka Libuše Králová (ČSSD) nebyla proti zřízení městské policie, ale podle ní by město mělo nejprve jednat sPolicií České republiky opřemístění obvodního oddělení vOdrách do centraměsta.

Pro zřízení městské policie byl jednoznačně Květoslav Wiltsch (KSČM), který si dokázal představit inavýšení jejich počtu vbudoucnu. „Policistů na okrese je žalostně málo a záležitosti veřejného pořádku ani nestíhají vyšetřovat,“ zdůvodnil svůj názor Wiltsch. Pro byl také zastupitel Jan Černý (ODS). „Některé věci se zaplatit nedají, a to je pocit bezpečí, který obyvatelé města momentálně nemají,“ řekl Černý Naopak zastupitel Radomír Bazala (KDU-ČSL) či jeho kolegyně Ludmila Hrachovcová (ČSSD) byli rezolutněproti.

Někteří zastupitelé se ptali na to, jaké jsou nynější pravomoci městských strážníků. Iproto Vlček navrhl, aby otázku případného zřízení této instituce město odložilo na další jednání zastupitelů. „Zákon všem rozešleme, aby se sním mohli seznámit,“ uzavřelVlček.