Na koupání v Čerťáku se těší mnoho lidí, nádrž totiž byla až do letošního roku uzavřená a vesměs bez vody. Tisková mluvčí města Nový Jičín Marie Machková připomněla, že ke konci roku 2017 začal správce díla, Lesy ČR, nádrž vypouštět, aby mohl odstranit závady na zařízeních vodní stavby a vyčistit dno.

Místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka uvedl, že město využilo tohoto období, kdy byla lokalita kvůli opravám nádrže bez rekreantů, aby zkvalitnilo služby i podmínky.

Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm
Uvolňování pokračuje. Přístupná je Jurkovičova rozhledna i zámecký park v Lešné

„Rozhodli jsme se postavit nový objekt, který nabídne kvalitnější zázemí s větší kapacitou pro hosty, kryté sprchy a nové toalety. Koncem loňského roku jsme také upravili vstup do vody a nechali tam vytvořit oblázkovou pláž. Další úpravy by mohly následovat v příštím roce," upřesnil Ondřej Syrovátka.

V současné době již je možno vidět v místě bývalého občerstvení téměř hotovou dřevostavbu se sedlovou střechou, pokračují práce i na dalších součástech. Město nyní hledá provozovatele zařízení. Zájemci o pronájem zcela nového objektu v rekreační oblasti, s upraveným okolím a krásnou přírodou, měli podat svou nabídku na úřad do 14. května. Rozhodující pro výběr nového provozovatele bude kromě nabízené ceny i podnikatelský záměr. Výhodou bude například i fakt, jestli hodlá používat omyvatelné nádobí namísto plastového.

Mobilní hra pro děti - Kat na čarodějnice
Legendu o jesenickém katovi oživuje nová mobilní hra pro děti

Vodní nádrž Čerťák je vyhledávanou lokalitou, která nabízí možnost koupání i rybaření. „Jsme přesvědčeni o tom, že po dvouleté pauze a s omezenou možností cestovat bude letos Čerťák oblíbenou výletní destinací. Pokud se podaří vysoutěžit nájemce, provoz bufetu by měl začít v červenci," doplnil místostarosta Syrovátka.

Za vybudování nového objektu zaplatilo město více než sedm milionů korun, úprava pláže stála téměř 900 tisíc korun.