Bláznivý scénář zasazený do reálného života vyvrcholil nejlepším možným koncem.

V sobotu 18. srpna se svatebčané sjeli na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně, kde se konal obřad. Příběh nabral nečekané obrátky v momentě, kdy z centra všichni odjížděli.

„Asi každý, kdo už zažil, ví, jaké kolem toho bývají zmatky. Prostě jeden ze svatebčanů položil na střechu auta obálku, následně na ni zapomněl a kolona vyrazila. Obálka spadla na dlažbu,“ popsal začátek peripetií Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín na populárním facebookovém profilu strážníků.

Zatímco oslavenci se vydali vstříc veselí, padající obálky si všiml na náměstí pětačtyřicetiletý muž, který se šel ihned podívat, co svatebčané vytratili. Pak už následovala jen samá překvapení. V obálce bylo 30 tisíc korun a blahopřání.

Ani vteřinu nezaváhal a přišel nález odevzdat na služebnu městské policie,“ pokračuje Jiří Klein. Poctivec nechtěl nic slyšet o nálezném, ani nechtěl na sebe nechat kontakt pro případné poděkování. „Jen vzkázal: Popřejte jim hodně štěstí do dalšího života a ať jim peníze poslouží k dobré věci,“ dodal ředitel.

Neuběhla ani jedna hodina a štědrý svatební dar strážníci předali šťastným majitelům. „Skvělých zpráv není nikdy dost. Jsem velmi rád, že jsou mezi námi takoví lidé. Také já poctivému muži upřímně děkuji,“ ocenil dobrý skutek nálezce šéf novojičínských strážníků.

Nebyl zdaleka sám. Pomyslný palec nahoru dalo příspěvku na facebooku přes tisíc lidí, dalších více než sto připojilo svůj komentář. „Jsou chvíle, kdy jsem pyšný na to, že jsem Čech a tohle je jedna z nich,“ napsal například Marek Zetocha a v podobném duchu se nesla drtivá většina z nich.

Na závěr je radostí dodat, že nečekaný svatební scénář se neproměnil v první manželskou krizi. „Poté, co můj, teď již manžel obálku tímto způsobem ztratil, prohlásil, že je velmi rád, že už si soužití s ním nemohu rozmyslet. Nálezci moc a moc děkujeme! Nazvali jsme to svatebním zázrakem!“ napsala na facebook strážníků šťastná nevěsta.