Obytný dům ve Slunečné ulici je dalším objektem, který si firma vyhlédla. David Vágner, zástupce investiční skupiny Vci, naznačil, že důvodem je i skutečnost, že město Odry je nedaleko sjezdu z dálnice D1 a nájezdu na ní a například do Ostravy se dá odtud dostat zhruba za půl hodiny.

„Objekt je památkově chráněný a zachoval si svůj původní ráz. V minulosti však došlo ke zboření jednoho křídla a vyhoření celého třetího patra a střech. Naší snahou bude tento objekt obnovit v celém jeho rozsahu a dát mu nový život,“ uvedl David Vágner.

Firma převezme stávající nájemníky

Bytový dům ve Slunečné ulici má šest nájemních bytových jednotek o dispozicích 2+1 a 3+1. Podle Davida Vágnera tento projekt přirozeně navazuje na dlouhodobý záměr společnosti provozovat v lokalitě Odry-Fulnek nájemní bydlení. V dosahu je několik výrobních podniků a velká poptávka právě po nájemním bydlení.

V první fázi projektu investiční skupina Vci koupí nemovitost, převezme stávající nájemníky a dokončí drobné úpravy. Součástí koupě objektu je již připravený projekt následného rozvoje budovy. Kromě úprav fasády domu zahrnuje rovněž obnovení třetího nadzemního podlaží, tedy rozšíření objektu o další bytové jednotky.

„Tento projekt v současné době zapadá do naší definice mikroprojektu, a to svou aktuální hodnotou. Uvidíme, zda se časem podaří přiblížit budovu její původní majestátní podobě. Objekt je památkově chráněn, proto i přístup památkářů bude mít velký vliv na jeho další rozvoj. Projekt má ambici vyrůst a překročit definici mikroprojektu,“ dodal David Vágner.

Dům ve Slunečné ulici byl na podzim roku 2009 zapsán na seznam kulturních památek. Váže se k němu historie rodu Gerlichů, významných obyvatel Oderska. Bývalá textilní továrna z roku 1837 je historicky cenný objekt dokládající počátky průmyslu v Odrách. V letech 1865 a 1934 továrnu postihly požáry. Objekt si zachoval svůj původní ráz, nedošlo k nevratnému zásahu do jeho vzhledu, ale vzhledem k nedostatečné údržbě za minulého režimu dlouhodobě chátral.

Až v posledních letech došlo k částečné revitalizaci, díky které se udržela jeho historická hodnota. Nachází se asi jen 400 metrů od centra města.Již dříve skupina Vci zahájila své aktivity ve zmíněném Fulneku. Tam plánuje vybudovat nájemního bydlení z bývalého hotelu Zlatý Kříž, kde by měly vzniknout malometrážní, takzvané startovací byty. Ve Fulneku investiční skupina koupila také zchátralý areál bývalé textilní továrny Retex, kde by kromě výrobních prostor měly vzniknout prostory pro sklady, maloobchod, administrativní blok a služby.