Při porodech nemohou mít v současné chvíli ženy po boku své partnery či blízké osoby, přesto se zdravotníci z Nemocnice Nový Jičín snaží neplánovaný zákaz co nejvíce zmírnit.

Online reportáž

„Vzhledem k situaci, která na základě mimořádného opatření nastala, se můžete začít strachovat o průběh porodu, na který se mnohé z vás připravovaly s oporou vašeho partnera či jiného vámi blízkého člověka. Chtěla bych vám touto cestou říci, že náš tým porodníků, porodních asistentek, pediatrů a zdravotních sestřiček novorozeneckého oddělení udělá maximum pro to, aby psychickou oporu v podobě přítomnosti někoho blízkého u tak vzácného okamžiku jako je porod vašeho miminka, nahradila v co největší možné míře.“ směřuje svá slova budoucím rodičkám Jana Kopencová, vedoucí lékařka novojičínské porodnice.

„Mějte u sebe vše potřebné, mobilní telefon je již nedílnou výbavou každého z nás, první okamžiky vám na něj můžeme zaznamenat. Naše podpora se týká samozřejmě i poporodního období, kdy budete s vaším miminkem na porodním oddělení, kde se o vás vždy dobře postaráme,“ pokračuje dále.

Pokud má někdo zájem či potřebu porodní záležitosti blíže konzultovat, může využít online poradnu, která je na stránkách Nemocnice Nový Jičín. V případě potíží se s námi můžete kontaktovat cestou telefonickou (556 773 421, 556 773 424). „Budeme vám oporou,“ ubezpečuje doktorka Kopencová.