Obavy z nárůstu poštovného vyjádřila například dvaašedesátiletá důchodkyně Božena Synková z Nového Jičína.„Korespondenční lístky posílám velice často,“ vysvětlila. Samotné pracovnice pošty se k případnému poklesu odesílaných zásilek nechtěly vyjadřovat a souhlasily jedině za podmínky, že se nikde neobjeví jejich jméno.

„Je toho nyní poněkud méně, ale je to jev, který se prakticky pokaždé projevuje na počátku roku. Takže lze těžko usuzovat, zda je to kvůli nárůstu ceny poštovného,“ uvedla jedna z nich. Její kolegyně z jiného města naopak žádný celkový pokles nezaznamenala. „Soukromé korespondence možná je o něco méně, ale o to více je firemní pošty,“ sdělila svůj poznatek zaměstnankyně pošty.

Ceny narostly rovněž u novin a dalších periodik, což ale obyvatele až tolik nebolí.

„Samozřejmě, že jsem zaznamenal zdražení novin. Nehodlám na to ale reagovat jakýmkoliv způsobem. Stejně s tím nic nenadělám,“ vyjádřil se k nárůstu cen novin a časopisů dvaašedesátiletý důchodce z Nového Jičína Petr Hajíček. Obdobně jako na zdražení novin reagují lidé například na zvýšení cen u hygienických potřeb a drogistického zboží. Většinou tvrdí, že se budou snažit ušetřit jinde.

„Zubní pastu a toaletní papír potřebuji denně, takže je to jasné,“ pousmál se dotazu na šetření v této záležitosti pan Petr z Frenštátu pod Radhoštěm.

 

anketa

Zaznamenali jste zdražení poštovného, novina a časopisů? Jak na to reagujete?

 

 

Ladislav Pavlica,

55 let, důchodce, Nový Jičín:

Poštovní služby nevyužívám a nebo jen málo a noviny, které kupuji, nezdražily, takže mě to nijak nepostihlo.

 

 

 

 

Zdeněk Burger,

62 let, důchodce, Nový Jičín:

Nezaznamenal, protože noviny a časopisy nekupuji.

 

 

 

 

Božena Synková,

62 let, důchodkyně, Nový Jičín:

Samozřejmě, že jsem to zaznamenala! Místo čtyř novin týdně budeme kupovat o jedny nebo dvoje méně. Horší je to s poštou, korespondenční lístky posílám často.