Kvalitní sportovní plocha s travnatým povrchem, potřebným zázemím a nové divácké tribuny. To vše dnes stojí na místě bývalého škvárového hřiště, které se nachází pod internáty průmyslové školy v Kopřivnici. Za proměnou stojí více než dva roky trvající práce.

Projekt, jehož oficiální název je Rekonstrukce škvárového hřiště v areálu Pod Červeným kamenem, byl zahájen v roce 2009. Dotace ve výši téměř tří milionů korun, kterou Kopřivnice získala z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, a téměř půlmilionová částka, kterou poskytlo samo město, zajistily, že se starý a málo využívaný areál proměnil v moderní sportoviště

Čekalo se na dotaci

„Realizace projektu začala v roce 2009, kdy byl odstraněn škvárový povrch, vybudováno odvodnění a také automatické zavlažování. Tehdy byly úpravy kryty městským rozpočtem a realizace druhé etapy rekonstrukce závisela na získání dotace,“ vzpomněla kopřivnická tisková mluvčí Lucie Petříčková.
V roce 2010 se dotaci k velkému štěstí města získat podařilo. Vzniku a umístění nové střídačky, posezení pro diváky, skladu a v neposlední řadě také oplocení a osvětlení tak již nestálo nic v cestě. „Protože získaná dotace umožňuje také započtení prostředků vynaložených na první etapu projektu, část peněž se tím pádem vrátí zpět do kopřivnického rozpočtu,“ prozradila Petříčková.

Otevření se ujmou fotbalisté

Nově vybudované hřiště v areálu Pod Červeným kamenem bude v budoucnu sloužit především kopřivnickým fotbalistům. Ti se také, podle informací kopřivnické radnice, postarají o jeho slavnostní otevření, které je přichystáno na neděli 7. srpna. Mladé kopřivnické fotbalové naděje sehrají v tento den na zbrusu novém povrchu zápas s Klubem fotbalových internacionálů ČR. „Každý, kdo chce vidět slavné fotbalisty v akci, případně s nimi prohodit pár slov nebo je i požádat o autogram, je na naši akci srdečně zván,“ pozval všechny na slavnostní otevření nového hřiště ředitel Správy sportovišť města Kopřivnice Milan Gilar.