Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Železniční přejezd od Vlčiny je prý v pořádku

Frenštát pod Radhoštěm - V souladu s normami je železniční přejezd pod Vlčinou ve Frenštátě pod Radhoštěm, na jehož nepřehlednost nedávno upozorňoval na zasedání frenštátského zastupitelstva jeho člen Jiří Raška.

10.11.2009
SDÍLEJ:

Přejezd pod Vlčinou je prý přehledný.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Jiří Raška bydlí nedaleko silnice, jež vede od bývalého hotelu Vlčina a za přejezdem končí na křižovatce, z níž lze pokračovat na Bordovice nebo Frenštát pod Radhoštěm. Na nepřehlednost přejezdu poukazoval několikrát na zasedání zastupitelstva ve Frenštátě pod Radhoštěm. Když se přijíždí od Vlčiny, výhled na pravou stranu zastiňují vzrostlé stromy a keře, výhled do levé strany omezuje stanice na ovládání zabezpečovacího zařízení na přejezdu. Ta původně stála na opačné straně přejezdu.

„Starou stanici nahradila nová, mnohem větší, kterou navíc investor přemístil na levou stranu,“ sdělila na jednání zastupitelů vedoucí stavebního odboru ve Frenštátě pod Radhoštěm Marie Chromčáková a dodala, že investor měl akci řádně povolenou drážním správním úřadem a v místě jsou vypočteny rozhledové poměry, které nebrání projíždění přes přejezd.

V podobném duchu se na dotaz Deníku k dané situaci vyjádřil i Evžen Sikora, přednosta Správy technického zabezpečení. Uvedl, že rozhledové poměry na přejezdu jsou v souladu s normou ČSN 73 6380 „Železniční přejezdy a přechody“. „Pro uváděný železniční přejezd je rozhledová délka jednašedesát metrů,“ upřesnil Sikora.

Více k přejezdu se dočtete ZDE!

Zároveň reagoval na obavy, že v případě poruchy zabezpečovacího zařízení by mohlo dojít k neštěstí právě proto, že do stran není dobře vidět. „Případná porucha přejezdového zabezpečovacího zařízení je automaticky indikována v železniční stanici Frenštát pod Radhoštěm. Podle Předpisu pro organizování a provozování drážní dopravy výpravčí před vypravením vlaku zpraví strojvedoucího písemným Rozkazem k opatrné jízdě. Strojvedoucí musí jet s vedoucím vozidlem šedesát metrů před přejezdem a přes přejezd rychlostí nejvýše deset kilometrů za hodinu a musí opakovaně dávat návěst Pozor,“ vysvětlil Sikora.

V říjnu prováděla Správa dopravní cesty opravu zmíněného železničního přejezdu a provedla i nepatrné úpravy v jeho okolí. „Během této činnosti bylo provedeno i posečení trávy a minimální úprava terénu mezi přejezdem a reléovým domkem, aby se zlepšil pohled na trať v oblouku sdělil Vojtěch Hermann, vedoucí oddělení kancelář ředitele Správy dopravních cest.

Autor: Ivan Pavelek

10.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení