Zprávu o odchodu jedné z významných osobností města posledních let v sobotu 13. června potvrdila tisková mluvčí kopřivnického úřadu Lucie Petříčková: „Bohužel, musím tuto smutnou zprávu potvrdit. Ovšem žádné bližší informace, týkající se například posledního rozloučení, zatím nemáme."

Mezi obyvateli Kopřivnice se smutná zpráva šířila zejména prostřednictvím sociálních sítí. Na Facebooku informaci o odchodu Josefa Jalůvky jako jedna z prvních zveřejnila Kabelová televize Kopřivnice. Příspěvek se okamžitě dočkal mnoha komentářů, ve kterých lidé vyjadřovali smutek nad skonem dlouholetého starosty.

„Toto je velmi, velmi, velmi smutná zpráva," napsal například jeden z komentátorů příspěvku. Další následovaly v zápětí: „Ještě nedávno jsme se potkali na divadelní Kopřivě… Nemohu tomu věřit. V mých očích to byl nejlepší starosta a výborný člověk, který nechal kus svého života v Kopřivnici, ve zdejší kultuře, sportu, rozvoji města a v dětech. Budeme vzpomínat s respektem…"

Také některé kopřivnické spolky, organizace a sportovní kluby od soboty vyjadřovaly pozůstalý hlubokou soustrast a vzpomínaly na bývalého starostu. „Kopřivnice ztratila velkou osobnost. Josef Jalůvka se za svůj život zasloužil o rozvoj našeho města, a za to mu patří velký dík. Čest jeho památce," stálo například na profilu Florbalového klubu FBC Vikings Kopřivnice.