Toto kolo se konalo na nově otevřené trati v Tísku. Před hasiči se vinula trasa přes kopeček, poté do zatáčky a po rovině v mírném kopci s náběhem po zámkové dlažbě.

„Nejlépe si s novou tratí poradili muži z Trojanovic, kteří po druhém, třetím a čtvrtém místě v minulých kolech konečně vyhráli s krásným časem,“ popsal Roman Šenk. Čas hasičů z Trojanovic se ustálil na 14,720 vteřiny. Hned za nimi se umístily Výškovice s časem 15,123 vteřiny, jež si takto pojistily průběžné první místo. „V příštím, předposledním, kole již můžou rozhodnout o svém celkovém vítězství a sesadit z trůnu vítěze loňského ročníku, muže z Mniší,“ dodal Šenk. V srpnovém kole skončil na třetím místě Tísek. „Nedařilo se vítězi minulého kola, Hukovicím, kterým se i přes velkou snahu proudaře nepodařilo sestříknout pravý terč, a Kujavám, kterým, po jinak velmi povedeném útoku, spadl v kádi koš ze savice,“ konstatoval jeden ze zakladatelů soutěže.

Co se týče kategorie žen, tam vládnou hasičky z Tísku, jež dosáhly na domácí trati času 20,174 vteřiny. Zvítězily tak ze sedmi kol už popáté nad soupeřkami z Lubiny a obhájily s náskokem titul vítězek Novojičínské ligy.

Předposlední kolo hasičské soutěže se bude konat v sobotu 10. září v Hukovicích. „Zdejší netradiční trať, menší terénní vlna, může ještě zamíchat kartami v celkovém pořadí mužů,“ uzavřel Roman Šenk.

Pořadí vypadá dvě kola před koncem takto:

1. Výškovice      57 b.
2. Závišice   47 b.
3. Libhošť   44 b.
4. Trojanovice   41 b.
5. Mniší       38 b.
6. Tísek       35 b.
7. Hukovice       34 b.
8. Lukavec   34 b.
9. Kujavy   31 b.
10. Lubina–Větřkovice  16 b.