Dlouhé čtyři měsíce byl každoročně zimní stadion v Novém Jičíně nevyužitý, přitom míst, kde by se daly uskutečnit ve městě velké společenské akce pod střechou příliš není.

To však již následujícím rokem platit nebude, neboť se sportovní stánek vždy na konci hokejové sezóny promění, díky novému povrchu, v multifunkční arénu.

„Palubovku jsme se rozhodli udělat hlavně z toho důvodu, aby se stal stadion celoročně využívaným zařízením, které bude sloužit nejen sportovním, ale i kulturním a společenským akcím,“ přiznal místopředseda novojičínského hokejového klubu Lubomír Formánek.

Speciální povrch je určen především na in-line hokej, letní obdobu populárního sportu. „Chtěli bychom rozjet amatérskou inline soutěž, která by měla navazovat na amatérskou soutěž v ledním hokeji, kterou zde pořádáme,“odkryl plány klubu Formánek s tím, že doposud museli sportovci jezdit na inline palubovky do Ostravy nebo do Olomouce.

Pro veřejnost bude k dispozici také půjčovna výstroje i bruslí. Zlepší se také podmínky pro novojičínské hokejisty, kterým se tak stane hala i letním tréninkovým centrem. Ovšem, umělohmotného povrchu lze využít téměř pro všechny míčové hry, při slavnostním otevřením se po něm proháněli také fanoušci skateboardingu.

Zimní stadion se tak stane výbornou alternativou pro všechny pořadatele venkovních akcí, kterým se nevyvede počasí. Nebude problém zde uspořádat i koncerty, pro které však povrch určený není. „Během půl dne je plocha rozebraná, během noci je složena zase zpátky,“ odkryl přednosti novinky představitel novojičínského hokeje.

Letní palubovka, která bude na hokejovém hřišti každoročně od dubna do konce července, přišla místní hokejový klub na rovný jeden milion korun. „Slibujeme si, že se nám to vrátí z pronájmu, ale jde nám také o zkvalitnění služeb,“ řekl místopředseda klubu a jedním dechem dodal:

„Především jde o to, aby zimní stadion čtyři měsíce v roce nespal.“