Po několikaměsíční pauze se tuto sobotu budou po ledě kopřivnického zimního stadionu opět prohánět hokejisté. Oslava ukončení první etapy rekonstrukce se ponese v duchu pro diváky atraktivního druholigového utkání kopřivnického týmu proti HC LVI Břeclav. Zápas vhozením slavnostního buly zahájí kopřivnický starosta Miroslav Kopečný v 17 hodin.

Zimní stadion „volal" po opravách dlouhá léta. Začátkem letošního roku se konečně dočkal. V první etapě rekonstrukce stadionu byla výměna chladící technologie, která zajistila zmenšení objemu skladovaného čpavku, eliminaci rizika možné ekologické havárie a zejména snížení provozních nákladů z hlediska spotřeby energie.

Úpravy a opravy se dotkly alespoň části zastaralých vnitřních prostor. Během léta vznikla zbrusu nová ledová plocha a její hrazení. „Rekonstrukce začala letos v dubnu demontáží původní betonové chladící desky, potrubních rozvodů i strojovny. Poté byly nově instalovány všechny komponenty chladícího systému, včetně elektroinstalace a moderní technologie, díky které bude proces chlazení monitorovat a regulovat poloautomatický systém s občasnou obsluhou strojníků," vysvětlil úpravy Bohuslav Hruškovský z odboru rozvoje města a pokračoval: „ V souvislosti s výměnou potrubí pod kluzištěm byla v rámci projektu vybudována nová ledová plocha a na ní instalovány takzvané bezsloupkové mantinely dle aktuálních regulí IIHF. Kolem byly položeny gumové povrchy pro pohyb bruslařů v bruslích.

Lidé chtějí další opravy

Přestože opravy objektu stály nemalé peníze, většina obyvatel Kopřivnice si myslí, že současný stav nestačí a že by v rekonstrukci město mělo rozhodně pokračovat. „Náš syn chodí hrát hokej a zázemí, jako šatny, sociálky a další věci, jsou v hrozném stavu. Všechno je to strašně staré, oprýskané. Určitě by město mělo zainvestovat i do oprav těchto věcí," shrnula názor většiny lidí paní Anna.

Náklady na první etapu rekonstrukce zimního stadionu v Kopřivnici přesáhly částku 30 milionů korun, přičemž téměř 21 milionů pokryla dotace ze Státního fondu životního prostředí. Modernizace chlazení byla první etapou postupné rekonstrukce zimního stadionu a dle starosty Miroslava Kopečného se radnice snaží hledat finanční zdroje na další úpravy. Kopřivničtí zastupitelé na svém jednání budou mimo jiné jednat o vyčlenění dalších prostředků na výměnu sedaček na tribunách.