Vedoucí bytového odboru Městského úřadu Nový Jičín Blanka Zagorská sdělila, že zimní stadion až do doby, kdy se začalo s jeho rekonstrukcí fungoval v režimu předčasného užívání. Proto zde bylo například kapacitní omezení na 250 lidí. Tím, že se provedla modernizace objektu, může se počet návštěvníků zvýšit opět až na dva tisíce.

„Také už bylo zahájeno řízení o zkušebním provozu a následně bude stadion zkolaudován," poznamenala Blanka Zagorská s tím, že město má od hygienické stanice podmínku, že musí změřit hluk venku před halou v době nějakého utkání. „V současné době za současných omezení ale nejsme schopni měření hluku provést , takže, až se hluk změří, dodáme hygieně informace, a potom to může být zkolaudované,“ vysvětlila Blanka Zagorská a dodala, že i bez kolaudace ale hala může být v ve zkušebním provozu za plného počtu osob.

Stadion nesplňoval bezpečnostní podmínky hasičů

„Objekt nesplňoval podmínky z hlediska požárně bezpečnostního řešení. Od hasičského sboru jsme dostali vyjádření, že pokud ho chceme využívat, musíme dodržet určitý počet osob. Tím, že jsme stadion zrekonstruovali, doplnila se odvětrávací zařízení i elektronická protipožární signalizace, tak to splňuje podmínky, které umožňují kapacitu až do dvou tisíc,“ doplnila Blanka Zagorská.

Kromě uvedených opatření se na budově zimního stadionu vyměnila střecha, do interiéru se pořídila nová odvlhčovací jednotka, osvětlení a audiovizuální technika. Místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský připomněl, že součástí prací byla rovněž přestavba kotelny.

„Uvedená opatření zvýší komfort sportovců i diváků, díky nim se rovněž sníží náklady na světlo, vytápění a ohřev teplé vody. Šlo o největší investiční akci města v letošním roce," upozornil Václav Dobrozemský. Výše nákladů dosáhla téměř 56 milionů korun. Zhruba polovinu uznatelných nákladů, více než 25 milionů korun, uhradí dotace.

Kdo si myslí, že se v brzké době začne v Novém Jičíně bruslit, je ale na omylu. Místopředseda Hokejového klubu Nový Jičín Milan Urban řekl, že v září hokejisté Nového Jičína sice na zimním stadionu hráli, ale potom kvůli nařízením vlády v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19 byla sezona předčasně ukončená a hokejový klub Nový Jičín, podobně jako kluby v jiných městech, rozpustil led. „Jsme připraveni hrát, akorát se řeší, odkdy. Ale pokud nepustí hrát děti a mládež, tak se led nebude dělat. To nemá cenu,“ uvedl Milan Urban.

Zimní stadion v Novém Jičíně slouží veřejnosti od roku 1973, tehdy jako kluziště pod širým nebem. V roce 1980 byl zastřešený. V letech 2001 - 2002 proběhla první etapa rekonstrukce budovy. V roce 2007 došlo ke generální opravě ledové plochy a o dva roky později se dostavěl VIP prostor, restaurace a prodejny na jižní straně stadionu. Před současnou rekonstrukcí již jeho stav nevyhovoval více požadavkům.