Dokumenty a fotografie ze života Zeisbergera poskytl Horst Schnitzel z Mnichova, který se slavnostní vernisáže 13. května také zúčastnil. „Moji rodiče pocházeli ze Šternberku a byli katolického vyznání. Já jsem v Německu studoval evangelickou teologii a tam je samozřejmě zmíněn Suchdol nad Odrou, jako první místo evangelického vyznání vedle Šternberka. A tak jsem při svých cestách do Ameriky sledoval i cesty suchdolských misionářů. Konkrétně Zeisbergerem se zabývám asi deset let,“ přiblížil, za pomoci tlumočnice Zory Kudělkové, Horst Schnitzel, který s touto výstavou navštívil i Ameriku, v níž našla svůj nový domov řada potomků moravských exulantů. O výstavu byl, dle jeho názoru, velký zájem, ačkoli je vztah současných obyvatel Ameriky k indiánům komplikovaný a různorodý. „V americké občanské válce bylo více moravských misionářů. Byli na všech frontách, na anglické straně proti Američanům a pak i na straně indiánů,“ dodal vzápětí.

Na výstavu přišla řada lidí, buďto aby se o této nepříliš známé osobnosti dozvěděli více, či aby si rozšířili již získané poznatky. Vernisáž přinesla zajímavou příležitost zeptat se přímo autora výstavy Schnitzela na jeho zkušenosti. „Devatenáctého května sem vedu skupinu seniorů, takže jsem si prošel Fulnek, abych byl řádně připraven. Ve Fulneku jsem byl také na přednášce o zámku a teď jsem zjistil, že je tady tato výstava,“ sdělil Eduard Pavlíček z Klubu českých turistů Lysá Hora – Ostravice.

David Zeisberger je autorem mnoha literárních děl, která je možno vidět i na výstavě ve Fulneku. „Zveřejněny nejsou jeho dopisy a deníky. Právě deníky jsou velmi zajímavé, protože přibližují jakési pozadí americké revoluce. Může se však také stát, že i v dopisech vyvstanou nově nějaké zatím neznámé aspekty,“ uzavřel Horst Schnitzel s tajemným úsměvem.