Drama se odehrálo v těchto dnech na Novojičínsku. Policisté dostali hlášku o vloupání do firmy v obci Albrechtičky. Podle informací, které měli k dispozici, vjelo do areálu společnosti vozidlo Audi Q7, jehož řidič se poté podezřele pohyboval kolem lodních kontejnerů.

Krajinu mezi Starým Jičínem a Odrami zasypala v pondělí 12. prosince 2022 sněhová přikrývka.
Krajinu mezi Starým Jičínem a Odrami přikryla sněhová peřina

„Po příjezdu na místo si policisté všimli otevřené vstupní brány a následně vyjíždějícího vozidla Audi Q7. Auto se rozhodli zastavit a zkontrolovat,“ uvedl Kamil Mézeš z moravskoslezské policie. Motorista však na výzvy nereagoval a velikou rychlostí policejní hlídku objel. Po zhruba 200 metrech nezvládl řízení. Sjel z cesty do pole, kde s vozidlem uvízl v mělkém povrchu. Vzápětí vyskočil a dal se na útěk.

Stopař

Do pátrání se zapojila i policistka Petra se služebním psem Rykym. „Po chvilce Ryky nalezl a vyštěkal botu, kterou mohl pachatel ztratit při svém útěku. Pátrání pokračovalo po hrázi rybníka, kde Ryky vyčmuchal ukrytého muže schovaného pod kořeny pařezu. Díky naprosté tmě nebyl vidět,“ dodal Mézeš. Muž byl následně zadržen.

Jurkovičova rozhledna 10. prosince 2022
Jurkovičova rozhledna se mimořádně otevřela, výhled ale zhatilo počasí

Jak se ukázalo, dotyčný již v minulosti slídil v areálu firmy s lodními kontejnery. Vylomil dvířka elektrického rozvaděče a vypnul pojistky. Poté se pokusil vypáčit vrata lodního kontejneru, což se mu ale nepodařilo. V dalším případě vzal z neuzavřené unimobuňky v areálu podniku klíče od výše zmíněného vozidla Audi Q7. S ním poté jezdil až do svého zatčení. Muž se ke všemu přiznal. Je obviněn z krádeže a porušení domovní svobody. Hrozí mu až pět let vězení.