„Škodu sedm tisíc korun měl během uplynulých dnů způsobit dosud neznámý pachatel, který se pokusil v Kopřivnici vloupat do vozidla Citroën Berlingo,“ novojičínská okresní policejní mluvčí Darina Knižátková a upřesnila, že k události mělo dojít v době od 17 hodin 28. září do 8.30 hodin následujícího dne na Pionýrské ulici, poblíž domu s číslem popisným 737.

„Pachatel se na zaparkovaném vozidle Citroën pokusil vypáčit přední dveře, které poškodil, avšak do vozidla se mu vniknout nepodařilo,“ doplnila Darina Knižátková.

O něco později, zhruba od 20 hodin 28. září do 14.45 hodin následujícího dne, se neznámý zloděj vloupal do vozidla Škoda Octavia na české ulici u domu s číslem 318.

„V tomto případě již pachatel vnikl dovnitř. Pomocí cihly rozbil skleněnou výplň okna u řidiče a následně z vozidla odcizil řadicí páku včetně řadícího mechanizmu. Ze zavazadlového prostoru poté odcizil čtyři kusy litých hliníkových kol včetně pneumatik a také zvedák,“ uvedla Darina Knižátková s tím, že škoda se v tomto případě vyšplhala na 27 tisíc korun.

Policisté oba případy vyšetřují jako přečin krádeže a přečin poškození cizí věci, za které hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Zda má na svědomí obě vloupání stejný pachatel je předmětem vyšetřování,“ poznamenala policejní mluvčí a dodala, že policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k daným událostem mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 731 nebo zavolali na bezplatnou linku 158.