Změny v regionální dopravě se tak v kraji projeví na trati Fulnek-Suchdol nad Odrou, kde bude uspíšen ranní osobní vlak. Ten bude nově odjíždět v 8.05 hodin, dosud odjížděl v půl deváté. „Nově tak bude možné přestoupit na spoj EC 146 Jan Perner do Prahy, který ze Suchdolu nad Odrou odjíždí v 8.23 hodin. V opačném směru se uspíší odpolední vlak, který odjíždí pravidelně ze Suchdolu nad Odrou v 16.13 hodin. Ten bude po změně jízdního řádu odjíždět už v 16 hodin a pět minut. Rovněž v tomto případě bude odjezd osobního vlaku uspíšen na žádost kraje, tak aby byl zajištěn přípoj na autobus ve Fulneku,“ uvedla dále Šubová.

Dříve bude vyjíždět i večerní osobní vlak na trati Český Těšín -Ostrava-Svinov, který z Českého Těšína vyjíždí ve 22 hodin 36 minut. „Konkrétně se jedná o úsek mezi Ostravou-Kunčicemi a Ostravou-Svinovem. Vlak bude ze stanice Ostrava-Kunčice a z Vítkovic odjíždět o pět minut dříve, do Svinova pak dorazí ve 23 hodin a 24 minut, což je o deset minut dříve než nyní,“ upřesnila Šubová.

Změny se podle ní projeví i v úseku Jablunkov-Návsí – Mosty u Jablunkova, kde probíhá výstavba koridoru. „Z tohoto důvodu je až do odvolání rozšířena náhradní autobusová doprava z osmi stávajících osobních vlaků i o pět dopoledních osobních vlaků,“ dodala regionální mluvčí Českých drah.