VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zpoplatněný zpravodaj Fulneku se nelíbí zastupiteli

Fulnek - To, že se ve většině měst platí za zpravodaj, je věc běžná. Ve Fulneku ale zájemce musí zaplatit, i pokud si chce přečíst aktuální číslo na webových stránkách města.

10.9.2013 2
SDÍLEJ:

Radniční noviny. Ilustrační fotoFoto: Deník/Adam Knesl

Hodně rozčarovaně se tvářil zastupitel Jaroslav Štekbauer (ČSSD), když na zasedání fulneckého zastupitelstva ve čtvrtek 5. září otevřel otázku zpoplatnění Fulneckého zpravodaje publikovaného na webových stránkách Fulneku. „V žádné obci to tak nemají. Člověk, který si chce zpravodaj na stránkách města přečíst, ho ještě musí zaplatit… Tak nevím, jestli na tom tolik vyděláme…," kritizoval Jaroslav Štekbauer situaci, která trvá již několik měsíců. Kdo si chce přečíst aktuální číslo Fulneckého zpravodaje a nesežene ho v tištěné verzi, ten musí nejprve zaslat SMS zprávu na uvedené číslo.

Tato SMS zpráva jej stojí šest korun. Petr Moc, vedoucí Městského kulturního centra Fulnek a zároveň zastupitel (ODS), mu sdělil, že se nejedná o to, aby organizace vydělala. „Je to o tom, že lidé, kteří si to poctivě zakoupí v budkách či jiných distribučních místech, jsou znevýhodnění vůči těm, kteří si to stahují zdarma. To je ten jediný důvod," uvedl Petr Moc a hned uvedl jeden případ, o němž se doslechl na sezení redakční rady. „Jeden z členů, pan Alois Kozel, se zmínil o tom, že se potkal s někým ze svých známých, snad s bývalým žákem. Řekl mu: Máme teď nový rozhovor ve zpravodaji, běž si to koupit do budky. A on mu prý dopověděl: Co bych si to kupoval, já si to stáhnu na internetu," vylíčil Petr Moc příhodu a dodal, že platí dohoda, že po třech měsících od vydání bude dané číslo na internetu zpřístupněno bez poplatku.

Petr Moc dále uvedl, že je čistě na zastupitelstvu, zda rozhodne o tom, jestli bude zpravodaj zdarma, jako je tomu například v Novém Jičíně. „Je to politické rozhodnutí. Ale já jako šéf městského kulturního centra jsem jednal jako správný hospodář a na základě analýzy jsem zjistil, že ti, co si zpravodaj platili, byli diskriminováni," pokračoval Petr Moc, načež dodal, že zpoplatnění zpravodaje na internetu žádné velké zisky nepřináší.

Jak stojí v předešlém textu, za tištěný zpravodaj města neplatí lidé v Novém Jičíně, a také ve Štramberku lidé dostanou Štramberské novinky zdarma. V ostatních městech lidé za tamní zpravodaje musí platit, a to od pěti do devíti korun.

Zpravodaje se prakticky ve stejné podobě jako v tištěné verzi, objevují na internetových stránkách měst většinou bezprostředně poté, co vyjdou. To se týká i týdeníku Kopřivnické noviny, které vydává Kopřivnice. Přístup ke všem těmto informačním zdrojům měst je na internetu, s výjimkou Fulneku, zadarmo.

Autor: Ivan Pavelek

10.9.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení