TÝDEN OČIMA IVANA PAVELKA

Nepovolených staveb je v areálu Dolu Frenštát šestašedesát, k tomuto závěru dospěli po návštěvě Dolu Frenštát pracovníci Stavebního úřadu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zástupci Trojanovic a Frenštátu pod Radhoštěm budou usilovat o odstranění těchto nepovolených staveb. (Novojičínský deník)

Boj obyvatel Frenštátu pod Radhoštěm, Trojanovic a okolních obcí proti těžebním společnostem začíná nabírat na obrátkách. Teď se ukáže, jak je to u nás s dodržováním zákonů. Že by opravdu platily i pro bohaté společnosti?

Svatopluk Tichavský, předseda místní organizace ODS v Lichnově, dodal, že ještě existují jisté možnosti, jak verdikt Výkonné rady ODS zvrátit. „Je to například možnost se odvolat proti tomuto rozhodnutí, takže pravděpodobně zkusíme možnost odvolání,“ sdělil Tichavský. (Novojičínský deník)

Hm, divné. Místo toho, aby členové ODS iniciovali odvolání soudruha, kterého vyzdvihli do čela obce, chtějí se odvolávat proti potrestání – odnětí licence. Lichnov začíná ovládat rudá barva. Zastupitelé myslí rudě a mnozí obyvatelé kvůli tomu určitě vidí rudě.

„Moravskoslezský kraj má dvě specifika. Kromě toho, že je tady jedna z nejpočetnějších romských komunit, je tu také absolutně nejvíce azylových zařízení…,“ zdůraznil mimo jiné Ondřej Kubala, mluvčí projektu sčítání.

Jen aby se pan mluvčí po sčítání nedivil a nehledal jiný výraz pro onu zmíněnou komunitu. Po zkušenostech z minulého sčítání lidu, kdy jen velmi málo obyvatel, o nichž mnozí hovoří jako o Romech, se k romské národnosti přihlásilo, by se nebylo co divit. Inu, asi to bude muset být česká komunita.

LCD televizor v hodnotě dvaceti tisíc si žena vzala na splátky. „Ve smlouvě se zavázala splácet měsíčně po dobu dvaceti měsíců tisíc dvě stě třicet jednu korunu. Do dnešního dne, tedy po asi dvou a půl letech, neuhradila společnosti ani korunu,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

To, že tato podvodnice neplatí splátky a vědomě tak okrádá nějakou společnost, je zavrženíhodné. A což teprve jestli nehradí koncesionářské poplatky!!!