„Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli dopoledne u cyklisty v bezvědomí na Novojičínsku. První tým byl na místě události během šesti minut od převzetí výzvy,“ řekl Deníku mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl. Muž utrpěl poranění hlavy a hrudníku, ale okolnosti události svědčí pro náhle vzniklé interní obtíže jako příčinu jeho pádu.

Nehoda dodávky s 29 migranty, Frýdeckomístecko, 30. září 2023.
FOTO: Divoká honička s dodávkou plnou migrantů pod Beskydy. Vůz havaroval

Pád muže na jízdním kole byl krajským operátorům oznámen prostřednictvím linky tísňového volání před půl desátou z Oder. Pomoci vyjela zdravotnická posádka z tamní základny a vzlétl ostravský vrtulník LZS. 

„Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, 76letý muž jel na jízdním kole přes most, zavrávoral a spadl, přičemž udeřil hlavou do zábradlí. Poté zůstal ležet na zemi v bezvědomí. Došlo u něj k selhání všech základních životních funkcí,“ uvedl dále Lukáš Humpl.

Jak dále popsal, zdravotníci zahájili rozšířenou resuscitaci. Nakonec se jim podařilo muže oživit

Na čerpacích stanicích Orlen/Benzina v Karviné, Českém Těšíně i jinde v příhraničí řidiči v neděli natankují benzin i naftu za 32.90 koruny.
Cena benzinu v Česku jako v Polsku? Orlen zlevnil na 32,90, tvořily se fronty

„Muž utrpěl poranění hlavy a hrudníku, ale okolnosti události svědčí pro náhle vzniklé interní obtíže jako příčinu jeho pádu,“ dodal mluvčí s tím, že vrtulník jej následně přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava.