VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zřícený most má za následek rapidní nárůst nehod

Studénka - Výrazný nárůst dopravních nehod v roce 2008 zaznamenali policisté ve Studénce. Přímou souvislost s nehodovostí má objízdná trasa městem, kterou musí motoristé využívat po vlakovém neštěstí.

21.3.2009
SDÍLEJ:

Nejhorší situace v dopravě je ve Studénce na železničním přejezdu.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Během uplynulého roku došlo ve Studénce k dvaaosmdesáti nehodám, což je o třináct karambolů více než v roce předchozím. Vzrůstající trend má za následek také větší počet zraněných při haváriích. Jedenáct lidí se zranilo v roce 2008 lehce, v tom předchozím jich bylo pouze šest. I když počet nehod na ulici Butovická poklesl o padesát procent, naopak na ulici 2. května, kde vede objížďka, narostla nehodovost o sto procent.

„Nejčastější příčinou byl tradičně nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti a rychlost,“ uvedl Zbyněk Tomšík, okresní policejní mluvčí. Rapidně také vzrostl počet karambolů nezaviněných řidičem. V roce s šestkou na konci nevykázaly statistiky ani jeden takový případ, loni se jich stalo pět. Proč tomu tak je, vystihují slova policejního mluvčího: „Enormní nárůst dopravních nehod na místních komunikacích ve Studénce je, v přímé souvislosti s vedením objízdné trasy. Řidiči v tomto případě využívají místních komunikací, které nemají parametry druhých a třetích tříd, čímž narůstá hustota provozu a následně dochází k nárůstu dopravních nehod na těchto komunikacích,“ rozvedl Tomšík. Tyto cesty vedou hustě obydleným centrem města a hojně je využívají cyklisté i chodci.

Výstavba mostu přes železniční koridor je v plném proudu, jeho otevření netrpělivě vyhlížejí všichni obyvatelé Studénky. K jeho zprovoznění by mělo dojít nejpozději do 31. července letošního roku. Absence zříceného mostu je ve vagonářském městě silně znát. „Tím, že je od Příbora jen jedna příjezdová cesta, a taky se částečně zprovoznil přivaděč na dálnici, nastal zřetelný nárůst dopravy,“ připustil místostarosta Studénky Miroslav Havránek. Ten zároveň ocenil, že Moravskoslezský kraj pomohl řešit situaci na železničním přejezdu, kde je doposud dopravní situace nejkomplikovanější. Studénka dostala dotaci ve výši jednoho a půl milionu korun, díky které mohla místní městské policii koupit nové vozidlo. Zároveň mohou být, díky těmto financím, u nebezpečného místa, kde řidiči často ztrácejí trpělivost, stálé hlídky městských strážníků.

Autor: Adam Knesl

21.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení