VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zruší Příbor výběrové řízení?

Příbor - V nezáviděníhodné situaci se ocitl Příbor. Již existuje smlouva s firmou na revitalizaci panelového domu, město ale nemá vyřešené finanční krytí.

1.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek.Foto: Foto: Deník

O revitalizaci panelového domu číslo popisné 1483 až 1485 v ulici U Tatry příborští zastupitelé intenzivně jednají již delší dobu. Popudem byla petice obyvatel, kteří si stěžovali, že do bytů v domě zatéká a okny profukuje. „Zastupitelstvo schválilo, jako řešení reagující na petici občanů domu, alternativu, odpovídající komplexní revitalizaci jednotlivých objektů, spočívající v zateplení obvodového pláště a střechy domu, v opravě balkonů a výměně oken,“ uvedl na prosincovém zasedání místostarosta Příbora Bohuslav Majer.

Tehdy měli zastupitelé rozhodnout také o případném financování akce. Jednatel Správy majetku města Příbor Vladimír Bajnar přednesl tři varianty. Jedna využívala dotačního programu Panel, druhá byla založena na dotaci z programu Zelená úsporám, třetí hovořila o klasickém úvěru.

Ještě před hlasováním se nechal slyšet starosta Příbora Milan Strakoš, který upozornil, že město vyřeší jeden dům a dá se očekávat, že se poté ozvou další nájemníci. „Je to nekoncepční,“ řekl Strakoš. Nakonec se on, i většina zastupitelů, přiklonil k variantě klasického úvěru s tím, že k financování využijí dotace z programu Zelená úsporám.

Nastal problém

Na zmíněném prosincovém zasedání místostarosta Majer rovněž uvedl, že je již vydáno stavební povolení pro domy 1483 až 1485 U Tatry a je ukončeno výběrové řízení na zhotovitele stavby. Částka činila 15,120 milionu korun, včetně DPH. „A je uzavřena smlouva o dílo se zhotovitelem. Je tam realizace tohoto díla podmíněná schválením této akce v orgánech města,“ dodal Majer. Na něj navázal Bajnar, který upozornil, že práce by měly začít nejpozději v dubnu, aby mohly být ukončeny v říjnu.

I kvůli tomu se zastupitelé sešli minulý týden ve čtvrtek, na zasedání v mimořádném termínu. Jediný bod, na němž se měli usnést, zněl - Zastupitelstvo města rozhodlo řešit další postup při realizaci a financování revitalizace panelového domu č. p. 1483 – 85 ulice U Tatry v souladu se závěry důvodové zprávy, to je úvěrem ve výši 10 milionů Kč a vlastními zdroji ve výši cca 5,2 milionu Kč. Jenže zastupitelé k tomuto bodu nepřijali žádné usnesení. Musí totiž řešit nečekaný problém.

Smlouvu s dodavatelem podepsali zástupci Správy majetku města Příbor, jenže tu mělo podepsat město, aby mohlo žádat o dotaci z programu Zelená úsporám. Zmíněná správa o tuto dotaci žádat nemůže, neboť domy nejsou jejím majetkem. Momentálně tak není zajištěno finanční krytí akce a vypadá to, že správa majetku bude muset odstoupit od smlouvy a bude nové výběrové řízení. Dá se však očekávat, že vítězná firma to tak nebude chtít nechat.

O tom, co bude dál, budou muset rozhodnout orgány města. Vyjádření starosty Příbora Milana Strakoše se do uzávěrky vydání nepodařilo získat. Celý pátek jednal, mimo jiné, i o této záležitosti.

Autor: Ivan Pavelek

1.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení